Jutro odcinek Orneta-Pasłęk zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Powiat
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do niedawna prace drogowe trwały na dwóch odcinkach trasy wojewódzkiej nr 513 prowadzących do Ornety. Łączna długość modernizowanych jednocześnie dróg przekraczała 60 kilometrów Jutro pierwszy z odcinków Orneta-Pasłęk zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Zakończenie prac na drugim odcinku Orneta-Lidzbark Warmiński planowane jest na początek listopada. W jutrzejszej uroczystości weźmie udział marszałek województwa Jacek Protas. Na osoby biorące udział w oficjalny otwarciu trasy przewidziano sporo atrakcji m.in. symulator zderzeń oraz rowerowy tor przeszkód. Drogowcy wspólnie z przedstawicielami elbląskiego WORD-u i olsztyńskiej drogówki przypomną podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przekażą najmłodszym elementy odblaskowe. Każdy chętny będzie miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rowerowych podczas jazdy po specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami oraz skorzystania z symulatora zderzeń.

Roboty drogowe trwały ponad 1,5 roku. Dzięki nim poszerzono i wzmocniono konstrukcję ponad 31-kilometrowego odcinka drogi, przebudowano 18 skrzyżowań, wybudowano 32 zatoki autobusowe oraz blisko 9 km ciągów pieszo-rowerowych, przebudowano przepusty, wykonano też nowe oznakowanie poziome i pionowe. Była to jedna z największych inwestycji samorządu województwa, która kosztowała 82,5 mln zł, z czego 72,5 mln zł to wsparcie unijne. Jest to kolejna uroczystość będąca doskonałą okazją do zadbania o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Waldemar Królikowski Dyrektor ZDW w Olsztynie – Dzięki wsparciu innych instytucji oraz lokalnych przedsiębiorców staramy się przekazywać przybyłym na uroczystość dzieciom i młodzieży elementy odblaskowe, realizując tym samym na coraz szerszą skalę założenia programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego „Przyjazna droga.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:30 przy placu przed MDK (ul. 1 Maja 45) w Ornecie. Kierowcy tirów nie będą już musieli omijać wiaduktu w Drwęcznie (na zdjęciu)

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA